Jedli nie o sztywnych ograniczeń dietetycznych, pozostając nierealne slim

Jedli nie o sztywnych ograniczeń dietetycznych, pozostając nierealne slimZdrowe odżywianie idzie nie o sztywnych ograniczeń dietetycznych, pozostając nierealne cienki, lub pozbawiając się żywności, które lubisz. Chodzi o to, że czuję się świetnie, mając więcej energii, poprawy zdrowia i stabilizacji nastroju. Jeśli czujesz się przytłoczony wszystkie sprzeczne zasilanie i dietetyczne porady tam, nie Jesteś sam. Wydaje się, że dla każdego eksperta, który mówi, że pewna jedzenie jest dobre dla ciebie, znajdziesz inny mówi coś wręcz przeciwnego. Ale z pomocą tych prostych wskazówek, można wyciąć przez nieporozumienia i dowiedzieć się, jak stworzyć pyszne, urozmaicone i pożywne diety, który tak dobrze dla umysłu, jak i dla ciała. Jak zdrowe odżywianie poprawi twój nastrój? Wszyscy wiemy, że prawidłowe odżywianie może pomóc ci utrzymać zdrową wagę i uniknąć pewnych problemów zdrowotnych, ale twoja dieta może również wywierać głęboki wpływ na nastrój i samopoczucie. Badania wiążą się stosowanie typowa Zachodnia dieta—pełen mięsne produkty, półprodukty, jedzenie i słodycze—z wysokim poziomem depresji, stresu, choroby afektywnej dwubiegunowej i niepokoju. Jeść niezdrowej diety może nawet odgrywać rolę w rozwoju zaburzeń psychicznych, takich jak ADHD, choroba Alzheimera i schizofrenii, lub zwiększone ryzyko samobójstwa u młodych ludzi.

Zmniejszenie spożycie cukru i rafinowanych węglowodanów

Jedz więcej świeżych owoców i warzyw, przyrządzania potraw w warunkach domowych, a także zmniejszenie spożycie cukru i rafinowanych węglowodanów, wręcz przeciwnie, może pomóc poprawić nastrój i zmniejszyć ryzyko wystąpienia problemów zdrowia psychicznego. Jeśli już diagnozowali z problemami zdrowia psychicznego, je dobrze, nawet może pomóc kontrolować objawy i odzyskać kontrolę nad swoim życiem, co to jest zdrowe odżywianie? Zdrowa dieta nie powinna być zbyt skomplikowana. A jakie konkretne produkty spożywcze lub składniki odżywcze, jak wykazano, mają zbawienny wpływ na nastrój, to całkowity trybu zasilania, co jest najważniejsze. Podstawą zdrowego wzór diety należy wymienić przetworzonej żywności z prawdziwego jedzenia, gdy jest to możliwe. Żywności, że maksymalnie zbliżony do tego, jak natura może zrobić ogromną różnicę, jak myślisz, patrzy i czuje.Dom zdrową dietę w niektórych ekstremalnych diet mogą twierdzić inaczej, wszyscy potrzebujemy równowagę białek, tłuszczów, węglowodanów, błonnika, witamin i minerałów w naszej diecie, aby utrzymać zdrowe ciało. Nie musisz wykluczyć niektórych kategorii żywności z diety, a wybór zdrowych opcji z każdej kategorii.Białko daje nam energię, aby wstać i iść i iść dalej,—a także wspierać nastrój i funkcje poznawcze. Zbyt dużo białka może być szkodliwe dla osób z chorobami nerek, ale ostatnie badania pokazują, że wielu z nas potrzebują więcej wysokiej jakości białka, zwłaszcza jak się starzejemy.

To nie znaczy, że należy jeść więcej produktów—zwierząt różnych roślinnych źródeł białka każdego dnia możemy zagwarantować, że twój organizm otrzymuje wszystkie niezbędne białka, musi.Tłuste ryby, awokado, olej z orzechów wybierają zdrowe tłuszcze: dobre, złe, i siła Omega-3, Nie wszystkie tłuszcze są takie same. Podczas gdy złe tłuszcze mogą zniszczyć twoją dietę i zwiększyć ryzyko niektórych chorób, dobre tłuszcze chronią serce i mózg. W rzeczywistości, zdrowe tłuszcze, takie jak kwasy Omega-3 są niezbędne dla zdrowia fizycznego i emocjonalnego zdrowia. Zrozumienie tego, jak włączyć bardziej zdrowe tłuszcze w diecie może pomóc poprawić swój nastrój, poprawić twoje samopoczucie, a nawet wykończenia talii.Włókna są to produkty bogate w błonnik (zboża, owoce, warzywa, orzechy, rośliny strączkowe) mogą pomóc utrzymać się na regularne i zmniejszyć ryzyko wystąpienia chorób serca, udaru mózgu i cukrzycy. Może również poprawić swoją skórę, a nawet pomóc ci schudnąć. W zależności od wieku i płci, specjaliści ds. żywienia zalecają jeść w wieku od 21 do 38 gramów błonnika dziennie dla optymalnego zdrowia. Niestety, większość z nas nie jedzą nawet połowę tej kwoty.Wapń Zmniejszenie spożycie cukru i rafinowanych węglowodanów

Wapń do budowy zdrowych kości i zębów, zapisać je mocnymi jak wiek

Twoje ciało wykorzystuje wapń do budowy zdrowych kości i zębów, zapisać je mocnymi jak wiek, wyślij wiadomość poprzez układ nerwowy, regulują rytm serca. A także prowadzi do osteoporozy, nie otrzymują wystarczającej ilości wapnia w diecie może również przyczynić się do lęk, depresja i problemy ze snem. Niezależnie od wieku lub płci, dlatego ważne jest, aby zawierać bogate w wapń produkty w diecie ograniczyć do tych, które niszczą wapń, i uzyskać wystarczającą ilość magnezu i witamin D i K, aby pomóc wapnia wykonywać swoją pracę.Burger węglowodanów muffin, frytki, ciastka, itp., Rafinowanych węglowodanów i cukru: dieta dywersantów węglowodany są jednym z głównych źródeł ciała energii. Ale większość powinna pochodzić z trudnych, нерафинированных węglowodany (warzywa, zboża, owoce), a nie Cukru i rafinowanych węglowodanów, które zostały pozbawione wszystkich otręby, błonnika i składników odżywczych. Cięcia białego chleba, pieczenia, skrobi i cukru może zapobiec szybkie skoki cukru we krwi, wahania nastroju i energii, i nagromadzenie tłuszczu, zwłaszcza w okolicach talii.Przejście do zdrowego odżywiania nie musi być wszystko albo nic. Nie muszą być idealne, nie należy całkowicie wykluczyć produkty, które lubisz, a nie będziesz musiał wymieniać wszystkie na raz—to zazwyczaj prowadzi tylko do oszustwa lub rezygnując z nowego planu zasilania.

Aby ustawić się na sukces, myśleć o planowaniu zdrowego odżywiania jak małe, sterowane kroki—jak dodać do sałatki w diecie raz dziennie, a nie radykalne zmiany. Twoje małe zmiany staną się nawykiem, możesz kontynuować dodawanie zdrowych wyborów. Przygotowywać własne posiłki. Gotować więcej żywności w warunkach domowych może pomóc wziąć odpowiedzialność za to, co jesz i lepiej kontrolować, co dzieje się w twoim jedzeniu. Będziesz jeść mniej kalorii i uniknąć dodatków chemicznych, cukru i szkodliwych tłuszczów pakowane na wynos żywności, które mogą zostawić ci uczucie zmęczenia, obrzęk, i drażliwy, i nasilać objawy depresji, stres i niepokój. Zrobić odpowiednie zmiany. Gdy skracają niezdrowej żywności w diecie, ważne jest, aby wymienić je na zdrowe alternatywy. Wymiana niebezpieczne tłuszcze trans zdrowe tłuszcze (takie jak przełączanie pieczonego kurczaka na łososia z grilla) będzie mieć pozytywne znaczenie dla twojego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *